Podpalenia samochodów w Bydgoszczy: siedem pojazdów uszkodzonych

W nocy z piątku na sobotę, 24 czerwca, około godziny 3:00, straż pożarna w Bydgoszczy otrzymała informację o pożarze na ulicy Swarzewskiej. Jak się później okazało, płonął jeden z zaparkowanych tam samochodów. Niedługo potem, w pobliżu tego miejsca, miało miejsce jeszcze jedno podobne zdarzenie.

Strażacy odebrali zgłoszenie dotyczące pożaru przy ul. Swarzewskiej 9 o godzinie 3:27. Na miejscu wystosowano dwa zastępy strażackie do walki z ogniem, który ogarnął płonący pojazd. W wyniku szybkiego rozprzestrzeniania się ognia, także inne auta stały się ofiarami pożaru. Zaledwie kilka minut później, o godzinie 3:35, strażacy zostali wezwani do kolejnego zdarzenia w rejonie ulic Swarzewskiej 39 i Sobieszewskiej. Tam również doszło do pożaru pojedynczego samochodu, który rozszerzył się na dwa inne sąsiadujące z nim pojazdy. Policja podejrzewa podpalenie jako przyczynę obu incydentów.

Komisarz Lidia Kowalska, rzeczniczka zespołu komunikacji społecznej Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, poinformowała nas, że już zakończono działania na miejscu zdarzeń. Łącznie, w wyniku obu pożarów, ucierpiało siedem samochodów zaparkowanych przy ul. Swarzewskiej. W prowadzonych czynnościach brał udział także biegły w dziedzinie pożarnictwa. Postępowanie w tej sprawie będzie toczyło się na podstawie art. 160 Kodeksu karnego, który przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3 za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.