Intensywne prace modernizacyjne w bydgoskiej kompostowni i sortowni Remondis mają zakończyć się we wrześniu 2024 roku

Nadchodzą radykalne zmiany w zakładzie przetwarzania odpadów Remondis w Bydgoszczy, gdzie trwa istotna modernizacja lokalnej kompostowni i sortowni. Zakończenie prac budowlanych jest planowane na wrzesień 2024 roku. Po tej dacie, dotkliwy problem nieprzyjemnych zapachów rozprzestrzeniających się po okolicznym osiedlu Siernieczek, ma zostać definitywnie wyeliminowany.

Od dekady mieszkańcy osiedla Siernieczek biją się o poprawę jakości powietrza. Mimo wielokrotnych obietnic ze strony firmy Remondis dotyczących podjęcia starań w celu eliminacji uciążliwego smrodu, sytuacja pozostała niezmieniona. W 2019 roku, zdesperowani mieszkańcy wyszli na ulice w ramach protestu, blokując między innymi ulicę Fordońską.

W sierpniu bieżącego roku, reprezentanci firmy Remondis zostali zaproszeni do programu „Głos Regionów Interwencje” na antenie TVP3. W trakcie audycji jedna z mieszkanek wyraziła swoje niezadowolenie, mówiąc: „Czujemy się jakbyśmy koczowali pod śmietnikiem. Ten zapach towarzyszy nam od lat. Czasami przypomina zgniłą trawę, szczególnie po burzy”.

Marcin Dobiegała, prezes Remondis w Bydgoszczy, zapewnił w programie, że firma jest zaangażowana w realizację prac modernizacyjnych. „Pracujemy ciężko, aby ta budowa stała się rzeczywistością. W ciągu najbliższego roku, a najpóźniej za rok, problem powinien być rozwiązany”, stwierdził Dobiegała.