Legendarna grupa Soft Machine zagra w Polsce. Koncert także w Bydgoszczy

Pionierska formacja muzyczna gatunku progresywnego rocka, Soft Machine, znana również jako kwartet Soft Machine, planuje odwiedzić Polskę w listopadzie. Na trasie swojego koncertowego tournée wyznaczyli cztery polskie miasta, wśród których znalazła się Bydgoszcz. Miejscem ich występu będzie klub Kuźnia, a koncert odbędzie się 25 listopada. Warto wspomnieć, że nadal dostępne są bilety na to niepowtarzalne spotkanie z muzyką.

Oczywiście, ten kto nie ma możliwości dołączyć do publiczności w Bydgoszczy tego dnia, może wybrać alternatywne miejsca i daty koncertów Soft Machine. Zespół zaplanował występy również w Katowicach (23 listopada), Warszawie (24 listopada) oraz Poznaniu (26 listopada). Trasa koncertowa odbywa się pod hasłem „Other Doors Tour”.

Grupa Soft Machine to znaczący wpływ na rozwój i ewolucję muzyki, inspirująca kilka pokoleń jej twórców. Ich historia ma korzenie w latach 60. XX wieku i jest ściśle związana z Canterbury w Wielkiej Brytanii. Od początku istnienia, kwartet był zauważalny na scenie muzycznej ze względu na swoje innowacyjne podejście do tworzenia muzyki. Charakteryzowało się ono połączeniem rocka, jazzu, progresywnego rocka oraz awangardowych kompozycji. Dzielili scenę z takimi gigantami jak Pink Floyd Syda Barretta czy Jimi Hendrix Experience, co przyczyniło się do ukształtowania ich pozycji jako jednej z najbardziej rozpoznawalnych europejskich grup fusion.