Pierwsza podróż tramwajem nowym mostem na rzece Brda w Bydgoszczy

W poniedziałkowy poranek 6 listopada, jeszcze zanim słońce wzeszło, pierwszy pełen pasażerów tramwaj przemierzył nowo wybudowany most na rzece Brdzie w Bydgoszczy. Chociaż inwestycja nie jest jeszcze całkowicie zakończona, możliwe jest już korzystanie z nowej trasy.

Nowo powstały most tramwajowy, który połączył ulice Fordońską i Toruńską w Bydgoszczy, to konstrukcja pięcioprzęsłowa o długości 255 metrów. Jest on usytuowany między dwoma innymi przeprawami drogowymi – starą, noszącą imię Kazimierza Wielkiego oraz niedawno otwartą nową przeprawą położoną bardziej na wschód. Obecnie po nowym moście jeżdżą tylko stare i sprawdzone tramwaje, zwane konstalami. W ramach tymczasowej organizacji komunikacji miejskiej, tę trasę pokonuje jedynie tramwaj numer 6. Szlak prowadzi do Łęgnowa, gdzie zniszczone tory uniemożliwiają jazdę nowocześniejszym tramwajom typu swing.

Bez wielkiego rozgłosu, pierwszy tramwaj linii numer 6 udał się w kierunku dzielnicy Bielawy, zatrzymując się na nowym przystanku Most Kazimierza Wielkiego na południowej stronie rzeki. Było to krótko po godzinie czwartej rankiem w poniedziałek 6 listopada. Analogiczny przystanek dla jadących w przeciwnym kierunku znajduje się na drugim brzegu Brdy. Po przemierzeniu całego mostu, pasażerowie mają możliwość opuszczenia tramwaju zarówno na ulicy Fordońskiej jak i Toruńskiej.