Zapowiedź otwarcia parku z dinozaurami Dinoworld w naszym mieście

W centrum naszego miasta wkrótce zagości prehistoria. Przez dwa tygodnie, na osiedlu Kapuściska, powstawać będzie park pełen dinozaurów, które będą wydawały się niemalże żywe. Te niezwykłe stworzenia nie tylko będą poruszały się i oddychały, ale także wydawały realistyczne dźwięki.

Gwałtowne poruszenie wśród lokalnej społeczności spowodowało pojawienie się dwóch monumentalnych dinozaurów na terenie dawnej stołówki Zachemu, przy ulicy Wojska Polskiego. Figury te zostały umieszczone tuż przed bramą nieistniejących już zakładów chemicznych, co dodatkowo zaintrygowało mieszkańców.

Niektórzy zaciekawieni tymi prehistorycznymi gośćmi zaczęli zadawać pytania na lokalnych forach społecznościowych, chcąc dowiedzieć się więcej o tym, co właściwie dzieje się obok hotelu Chemik. Postanowiliśmy odpowiedzieć na te pytania i samodzielnie sprawdzić, co kryje się za tymi prehistorycznymi figurami.

Podczas naszej wizyty na miejscu zauważyliśmy wiele przechodzących samochodów spowalniających, aby lepiej przyjrzeć się tajemniczym dinozaurom. Pracownicy byli w trakcie montowania poszczególnych elementów figur, a my mogliśmy dowiedzieć się, że to początek powstawania parku Dinoworld.

Miejsce to ma być częścią sieci edukacyjno-rozrywkowych parków z dinozaurami, Dinoworld, które już funkcjonują m.in. w Warszawie, Lublinie, Łodzi, Gliwicach, Krakowie i Wrocławiu.