Zaproszenie do dołączenia do Grupy Ratownictwa Medycznego PCK Bydgoszcz

Zespół Ratowników Medycznych Polskiego Czerwonego Krzyża z Bydgoszczy ogłosił rekrutację na nowych członków. Osoby, które są zainteresowane, mogą wypełnić formularz aplikacyjny i przybyć na spotkanie nabór, które odbędzie się 17 listopada.

W nadchodzącym roku, bydgoska ekipa będzie obchodziła swoje dwudzieste urodziny. Paweł Nowakowski, jeden z ratowników medycznych Grupy Ratownictwa Medycznego PCK w Bydgoszczy, mówi do „Expressu Bydgoskiego”, że co roku organizują proces rekrutacji dla tych, którzy chcieliby dołączyć do ich zespołu. W tym roku spotkanie rekrutacyjne odbędzie się 17 listopada o godzinie 17:00 w siedzibie PCK przy ulicy Warmińskiego 10.

Nowakowski mówi też, że obecnie zespół składa się z 32 osób. Większość stanowią ratownicy medyczni, lekarze i pielęgniarki. Jednak grupa nie ogranicza się tylko do profesjonalistów medycznych, ale przyjmuje też osoby niewiązane stricte z ratownictwem medycznym. W ich szeregach znajdują się kurierzy, marynarze, księgowi – wszyscy chętni do pomagania innym. Nowakowski dodaje, że w ramach swojej działalności, grupa oferuje możliwość zdobycia kwalifikacji z pierwszej pomocy.