Nadchodząca Europejska Noc Muzeów w Bydgoszczy: atrakcje i zmiany w komunikacji miejskiej

W nadchodzący weekend, konkretnie w sobotę, odbędzie się kolejna odsłona popularnej imprezy jaką jest Europejska Noc Muzeów. W tym wydarzeniu swoje drzwi dla zwiedzających otworzą instytucje kultury z całego kontynentu, a miłośnikom sztuki i historii zapewnią niepowtarzalne atrakcje. Bydgoszcz to jedno z miast, które również włączyło się do świętowania tej europejskiej nocy.

Miejskie instytucje w Bydgoszczy przygotowały wiele atrakcji dla zwiedzających. Aby ułatwić dostęp do nich, wprowadzone zostaną specjalne zmiany w systemie komunikacji miejskiej. Cel tych zmian jest prosty — chodzi o to, aby każdy mógł bez problemu dotrzeć do interesujących go miejsc i cieszyć się nocą pełną kultury.

Dopełnieniem całego wydarzenia będzie unikalny dodatek transportowy. Na trasach pojawiają się specjalne zabytkowe pojazdy – tramwaje i autobusy, które będą wozić mieszkańców oraz turystów pomiędzy muzeami. To nie tylko ułatwienie komunikacyjne, ale również atrakcja sama w sobie, która pozwoli na chwilę przenieść się do minionych epok.